MSZA ŚWIĘTA PRYMICYJNA KSIĘDZA JANA INGLOTA

„MIŁOŚĆ W PRAWDZIE, której Jezus Chrystus dał świadectwo swoim życiem ziemskim, a zwłaszcza swoją śmiercią i zmartwychwstaniem, stanowi zasadniczą siłę napędową prawdziwego rozwoju każdego człowieka i całej ludzkości. Miłość — «caritas» — to nadzwyczajna siła, która każe osobom odważnie  i ofiarnie angażować się w dziedzinie sprawiedliwości i pokoju. (więcej…)

Czytaj więcej

Boże Ciało – Procesja 2017

Z Homilii Papieża Franciszka  na uroczystość Bożego Ciała

Eucharystia sakramentem pamięci

W uroczystość Bożego Ciała kilkakrotnie powraca temat pamięci: „Pamiętaj
na wszystkie drogi, którymi Cię prowadził twój Pan Bóg. Nie zapominaj twego Pana. On żywił cię na pustyni manną” – powiedział Mojżesz do ludu. „Czyńcie to na moją pamiątkę” – powie do nas Jezus. Pamiętaj na Jezusa Chrystusa – powie Paweł do swego ucznia. „Chleb żywy, który zstąpił z nieba” jest sakramentem pamięci, który przypomina nam, w sposób realny i namacalny historię miłości Boga wobec nas. (więcej…)

Czytaj więcej

Boże Ciało – 15.06.2017

Tradycyjnie w uroczystość Bożego Ciała wyruszyliśmy w procesji ulicami naszego osiedla. Z Kościoła procesja przeszła ul. Hiszpańską, Stanów Zjednoczonych, Australijską i Szkocką. Przy czterech ołtarzach rozważaliśmy obecność Jezusa w Eucharystii. Przez to wydarzenie chcieliśmy wzmocnić naszą wiarę przez jej publiczne okazanie. Poniżej zamieszczamy film z procesji Bożego Ciała.

Czytaj więcej

II Dekanalny Dzień Skupienia LSO

Już po rad drugi członkowie Liturgicznej Służby Ołtarza z dekanatu Wrocław Zachód I spotkali się na wspólnym Dniu Skupienia. Gospodarzem spotkania była parafia Macierzyństwa NMP na Pilczycach, która zaprosiła na to wydarzenie kleryków I roku Seminarium Wrocławskiego. W trakcie homilii ks. prefekt Józef Jarmuła przypomniał życiorys św. Dominika Savio, którego relikwie towarzyszyły ministrantom w modlitewnej zadumie. W trakcie Dnia Skupienia ministranci mieli okazję do wspólnej modlitwy, wzajemnego spotkania czy rozmów z klerykami. W wydarzeniu tym uczestniczyli również ministranci i lektorzy z naszej parafii wraz z ks. Piotrem.

12

GALERIA

Czytaj więcej