Ruch Światło-Życie

oaza_logo„Życie jest pustynią. Grozi nam pustynia. Powiem jeszcze inaczej: groziłaby nam pustynia, gdybyśmy nie tworzyli oaz”

św. Jan Paweł II

 

 

I. Ruch Światło- Życie

Ruch Światło- Życie, popularnie zwany też “oazą”, jest jednym z ruchów odnowy Kościoła według nauczania Soboru Watykańskiego II, założonym przez ks. Franciszka Blachnickiego.
Wspólnoty w Polsce, ale także poza nią (w około trzydziestu krajach) gromadzą osoby różnego wieku i powołania: dzieci, młodzież, dorosłych, jak również kapłanów, zakonnice, zakonników, członków świeckich instytutów życia konsekrowanego, a także małżeństwa i rodziny w gałęzi rodzinnej Ruchu, jaką jest Domowy Kościół.
Poprzez odpowiednią dla każdej z tych grup formację Ruch Światło-Życie wychowuje dojrzałych chrześcijan i służy odnowie Kościoła przez przekształcanie parafii we wspólnotę wspólnot.

II. W naszej parafii

Jesteśmy kilkunastoosobową grupą młodzieży, która pragnie kształtować siebie oraz swoją relację z Panem Bogiem zgodnie z niezawodną zasadą “Światło-Życie”; czytając Pismo Święte oraz wsłuchując się w nauczanie Kościoła, poznajemy Boże “Światło”, które następnie w konkretnych postawach staramy się wprowadzać w życie. Pomagają nam w tym cotygodniowe spotkania z animatorami w małych grupach, wspólne wyjazdy oraz piętnastodniowe rekolekcje letnie (oazy).

W każdy piątek spotykamy się też w sali imienia ks. F. Blachnickiego na radosnych spotkaniach całej wspólnoty, podczas których razem modlimy się, dyskutujemy, bawimy, tańczymy, oglądamy filmy, śpiewamy, spotykamy się z gośćmi, czy słuchamy konferencji naszego księdza Moderatora – pamiętając, że Pana Boga można chwalić nie tylko modlitwą, przeżywamy radość ze spotkania z Nim i drugim człowiekiem.

Pragniemy także służyć na rzecz parafii, Diakonia Muzyczna posługuje śpiewem na Mszach Świętych w niedziele o godz. 18.00, podejmujemy też posługi liturgiczne, prowadzimy spotkania w małych grupach z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania…

W tym roku w naszej wspólnocie funkcjonują cztery małe grupy, których animatorami są Aleksandra Grzeczka, Aleksandra Gajek oraz Dominika Pytlarz. Animatorem muzycznym jest Piotr Kowalczyk. Moderatorem wspólnoty jest ks. Tomasz Głodowicz, a odpowiedzialną świecką Aleksandra Gajek.

Serdecznie zapraszamy wszystkich gimnazjalistów, uczniów szkół średnich oraz studentów, którzy pragną pogłębiać swoją wiarę w gronie rówieśników na spotkania w każdy piątek o godz. 19.00 w salce.

Temat pracy roku 2016/2017
„Miłosierni jak Ojciec”

 

OazaWspólnota oazowa w 2016 r.