Ruch Światło-Życie

„Życie jest pustynią. Grozi nam pustynia. Powiem jeszcze inaczej: groziłaby nam pustynia, gdybyśmy nie tworzyli oaz”

św. Jan Paweł II

Ruch Światło- Życie

Ruch Światło- Życie, popularnie zwany też “oazą”, jest jednym z ruchów odnowy Kościoła według nauczania Soboru Watykańskiego II, założonym przez ks. Franciszka Blachnickiego.
Wspólnoty w Polsce, ale także poza nią (w około trzydziestu krajach) gromadzą osoby różnego wieku i powołania: dzieci, młodzież, dorosłych, jak również kapłanów, zakonnice, zakonników, członków świeckich instytutów życia konsekrowanego, a także małżeństwa i rodziny w gałęzi rodzinnej Ruchu, jaką jest Domowy Kościół.
Poprzez odpowiednią dla każdej z tych grup formację Ruch Światło-Życie wychowuje dojrzałych chrześcijan i służy odnowie Kościoła przez przekształcanie parafii we wspólnotę wspólnot.

  1. W naszej parafii

Jesteśmy kilkunastoosobową grupą młodzieży, która pragnie kształtować siebie oraz swoją relację z Panem Bogiem zgodnie z niezawodną zasadą “Światło-Życie”; czytając Pismo Święte oraz wsłuchując się w nauczanie Kościoła, poznajemy Boże “Światło”, które następnie w konkretnych postawach staramy się wprowadzać w życie. Pomagają nam w tym cotygodniowe spotkania z animatorami w małych grupach, wspólne wyjazdy oraz piętnastodniowe rekolekcje letnie (oazy).

W każdy piątek spotykamy się też w sali imienia ks. F. Blachnickiego na radosnych spotkaniach całej wspólnoty, podczas których razem modlimy się, dyskutujemy, bawimy, tańczymy, oglądamy filmy, śpiewamy, spotykamy się z gośćmi, czy słuchamy konferencji naszego księdza Moderatora – pamiętając, że Pana Boga można chwalić nie tylko modlitwą, przeżywamy radość ze spotkania z Nim i drugim człowiekiem.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas 7-8, szkół średnich oraz studentów, którzy pragną pogłębiać swoją wiarę w gronie rówieśników na piątkową  Eucharystię o 18.00, a po niej na spotkanie w salce!

UWAGA!
Miejsce spotkań wspólnoty jest zależne od sytuacji epidemiologicznej. Od czerwca 2021 roku odbywają się, przy zachowaniu norm sanitarnych w auli parafialnej. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie w piątki po Eucharystii o 18.00, szczegółowych informacji można szukać na grupie na FB „Oaza Muchobór Mały”, bądź na na naszym
fanpage.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego fp, tam możecie znaleźć więcej informacji o nas, inspirujących katolickich treści czy w razie jakichkolwiek wątpliwości zadać pytanie. 😀

Temat pracy roku 2020/2021
„Prawda, krzyż, wyzwolenie”