Ogłoszenia Duszpasterskie

O G Ł O S Z E N I A  D U S Z P A S T E R S K I E

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

4 czerwca 2023 r.

1. W dzisiejszą niedzielę adoracyjną przeżywamy uroczystość Najświętszej Trójcy.

W Kościele kończy się dzisiaj okres spowiedzi wielkanocnej.

O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i konferencja dla małżeństw i rodziców z dziećmi. Po modlitwie spotkanie w auli parafialnej.

O godz. 17.00 zmiana Tajemnic Różańcowych.

W dniu 4 czerwca przeżywamy XVI Święto Dziękczynia pod hasłem „Dziękujemy za czyniących pokój”, po Mszy św. ofiarą złożoną do puszek możemy wesprzeć Sanktuarium Opatrzności Bożej w Warszawie.

2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, codziennie, o godz. 17.30.

3. W poniedziałek, po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej.

4. We wtorek przypada dzień modlitw Nieustającego Różańca.

5. W środę, o godz. od 15.00 do godz. 18.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, następnie adoracja w ciszy, o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe i nowenna do NMP Nieustającej Pomocy.

6. W czwartek przypada uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.30, po Mszy św. o 9.30 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Bezpośrednio po procesji, Msza św. ok. godz. 12.00 i Msza św. wieczorna o godz. 18.00. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30.

7. Uprzejmie prosimy o przygotowanie ołtarzy: Akcję Katolicką (przy ul. Hiszpańskiej), Mieszkańców ul. Stanów Zjednoczonych i ul. Australijskiej oraz Grupę Emmanuel i Krąg Biblijny (przy Kościele). Za wszelką pomoc i życzliwość serdecznie dziękujemy. Prosimy o udekorowanie okien symbolami religijnymi. Zwracamy się z prośbą do kierowców o takie zaparkowanie samochodów, aby mogła przejść procesja. Panie z Żywego Różańca prosimy o przygotowanie chorągwi na procesję.

Zapraszamy dzieci w strojach komunijnych do sypania kwiatów w uroczystość Bożego Ciała i w oktawę.

Prosimy Parafian, którzy mają taką możliwość o dostarczenie płatków kwiatów potrzebnych na tę uroczystość.

8. W oktawie Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna po wieczornej Mszy św.

9. Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, w terminie od 25 września do 2 października, koszt 2000 zł i 650 dolarów, zapisy w zakrystii.

10. Dziękujemy naszym Parafianom za obecność, wszelkie wyrazy zrozumienia, życzliwości i przekazane ofiary na potrzeby Kościoła. Życzymy błogosławionego, bezpiecznego i zdrowego tygodnia.

11. Zachęcamy do czytania czasopism katolickich, a także cytatów z Pisma Świętego.