Ogłoszenia Duszpasterskie

O G Ł O S Z E N I A  D U S Z P A S T E R S K I E

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

26 maja 2024 r.

1. W dzisiejszą niedzielę, w uroczystość Najświętszej Trójcy przeżywamy w naszej parafii prymicję Ks. Piotra Kowalczyka.

O godz. 12.15 wprowadzenie do świątyni, o godz. 12.30 uroczysta Msza św.

W dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Matki, pamiętajmy w modlitwach o naszych Mamach, prosząc o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla żyjących, a dla zmarłych o dar nieba.

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe do czwartku, o godz. 17.30.

3. W środę, o godz. od 15.00 do godz. 18.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, następnie adoracja w ciszy, o godz. 17.30 nabożeństwo majowe i nowenna do NMP Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek przypada uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.30, po Mszy św. o 9.30 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Bezpośrednio po procesji, Msza św. ok. godz. 12.00 i Msza św. wieczorna o godz. 18.00. 

Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. 

5. Uprzejmie prosimy o przygotowanie ołtarzy: Akcję Katolicką (przy ul. Hiszpańskiej), Mieszkańców ul. Stanów Zjednoczonych i ul. Australijskiej oraz Grupę Emmanuel i Krąg Biblijny (przy Kościele). 

Za wszelką pomoc i życzliwość serdecznie dziękujemy. Prosimy o udekorowanie okien symbolami religijnymi. Zwracamy się z prośbą do kierowców o takie zaparkowanie samochodów, aby mogła przejść procesja. Panie z Żywego Różańca prosimy o przygotowanie chorągwi na procesję.

Zapraszamy dzieci w strojach komunijnych do sypania kwiatów w uroczystość Bożego Ciała i w oktawę.

Prosimy Parafian, którzy mają taką możliwość o dostarczenie płatków kwiatów potrzebnych na tę uroczystość.

6. W oktawie Bożego Ciała nabożeństwo majowe, czerwcowe i procesja eucharystyczna po wieczornej Mszy św.

7. W pierwszą sobotę miesiąca, Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 7.00. Po Mszy św. nabożeństwo.

8. W przyszłą niedzielę adoracyjną, o godz. 17.30 zmiana Tajemnic Różańcowych.

9. Dziękujemy naszym Parafianom za obecność, wszelkie wyrazy zrozumienia, życzliwości i przekazane ofiary na potrzeby Kościoła. Życzymy błogosławionego, bezpiecznego i zdrowego tygodnia.

10. Zachęcamy do czytania czasopism katolickich, a także cytatów z Pisma Świętego.