Ogłoszenia Duszpasterskie

I Niedziela Adwentu

28 listopada 2021 roku

1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas przygotowujący nas na przyjście Zbawiciela i Święta Bożego Narodzenia.

Gościmy dzisiaj w naszej Parafii Ojca Misjonarza Marcina Dragana z Syberii, który głosi dla nas Słowo Boże. Po Mszy św. możemy wesprzeć jego działalność misyjną.

Poświęcone opłatki wigilijne można nabyć po każdej Mszy św. Złożone ofiary będą przeznaczone na prace remontowe w naszej parafii.

Do dzisiaj trwa akcja „Paczka dla Lwowiaka”, wspierająca Polaków mieszkających na Kresach Wschodnich.

2. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na roraty w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek, o godz. 18.00, a w środę i sobotę o godz. 7.00. Prosimy, aby dzieci przyniosły ze sobą lampiony.

3. W poniedziałek, po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

4. W środę, o godz. od 15.00 do godz. 18.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, następnie adoracja w ciszy, o godz. 17.30 nowenna do NMP Nieustającej Pomocy.

5. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca,

6. W pierwszy czwartek miesiąca, zapraszamy ministrantów, lektorów i ceremoniarzy na wieczorną Mszę św. i nabożeństwo do św. Dominika Savio, a po Mszy św. na spotkanie.

7. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 17.15.

8. W pierwszą sobotę miesiąca, Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 7.00. Po Mszy św. nabożeństwo.

9. W przyszłą niedzielę adoracyjną zmiana Tajemnic Różańcowych o godz. 17.00, nieszpory o godz. 17.30.

10. Za tydzień w niedzielę, po Mszy św. wieczornej w Kościele odbędzie się spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania.

11. Za tydzień w niedzielę, ofiarą złożoną do puszek możemy wesprzeć Kościół katolicki na Wschodzie.

12. Dzieci i młodzież, która chciałaby utworzyć Żywy Różaniec w naszej parafii może zgłaszać się do Ks. Marka.

13. Liturgiczna Służba Ołtarza nagrała spot powołaniowy, który można obejrzeć na naszej stronie internetowej, w zakładce „Wspólnoty parafialne”. Chłopcy od III klasy podstawowej, którzy pragną zostać ministrantami, mogą zgłaszać się z rodzicami po Mszach św.

14. We wtorek, 7 grudnia o godz. 19.00 w auli parafialnej odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące organizowanej w przyszłym roku pielgrzymki do Fatimy.

15. Do nabycia są świece, datki możemy złożyć do skrzynki Caritasu znajdującej się pod chórem.

16. Dziękujemy naszym Parafianom za obecność, wszelkie wyrazy zrozumienia, życzliwości i przekazane ofiary na potrzeby Kościoła. Życzymy błogosławionego, bezpiecznego i zdrowego tygodnia.

17. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek oraz o zaleceniu zachowania dystansu podczas uczestnictwa w liturgii.

18. Zachęcamy do czytania czasopism katolickich, a także cytatów z Pisma Świętego.