ZAPROSZENIE NA TRIDUUM PARAFIALNE

W piątek (24.VI) przypada 50 rocznica święceń kapłańskich ks. Prałata Franciszka Skorusy. W ten dzień odbędzie się Msza św. o godz. 18, której będzie przewodniczył Jego przyjaciel Ks. Prałat Józef Mielczarek.

W sobotę (25.VI), po Mszy św. wieczornej w naszej Parafii odbędzie się wyjątkowy koncert Zespołu Ewangelizacyjnego „Na cały Głos” z Pelplina, który przedstawi Oratarium 4 pory życia.

W niedzielę (26.VI) będziemy obchodzili Uroczystość Odpustową w naszej wspólnocie parafialnej. W tym dniu Słowo Boże będzie głosił i Mszy św. o godz. 12.30 przewodniczył Jego Magnificencja Ksiądz dr Adam Łuźniak, Rektor Metropolitarnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu.

Czytaj więcej

Pielgrzymka Rady Parafialnej do Matki Bożej Przyczyny Naszej Radości

Pierwszy wyjazd nowo powołanej Rady Parafialnej poświęciliśmy  Matce Bożej Przyczynie Naszej Radości,  znanej  jako Maria Śnieżna.  Sanktuarium mieści się na Górze Iglicznej w okolicach Międzygórza.

Rada Parafialna zaprosiła na wyjazd przedstawicieli Parafialnego Zespołu Caritas i Apostolstwa Dobrej Śmierci.

Mszą świętą poprzedził wykład  Księdza Proboszcza Sanktuarium na temat miejscowego  kultu   Maryjnego i historii Kościoła. Przygotowaliśmy komentarze do liturgii słowa , oraz oprawę muzyczną.

Po strawie dla duszy udaliśmy się na spotkanie integracyjne przy grillu, gitarze, i dobrej zabawie, które wspaniale  zorganizowali przyjaciela naszego Księdza Proboszcza.

Zapraszamy do odwiedzenia galerii zdjąć z wyjazdu.

Modlitwa – św. Jana Pawła II

Najświętsza Panno Maryjo, Przyczyno Naszej Radości, Mario Śnieżna, Tyś Bogarodzicą, Tyś naszą Matką, naszą Królową. W Twoich rękach, Pośredniczko łask wszelkich, nasze życie i nasze zbawienie. Składamy u stóp Twoich wiarę, nadzieję i miłość. Bądź naszą radością, jak w przeszłości, tak również dziś. Amen.

św. Jan Paweł II – z modlitwy koronacyjnej 21.06.1983 r

Więcej o Sanktuarium Marii Śnieżnej

GALERIA ZDJĘĆ

 

Czytaj więcej

Promocja lektorska 05.06.2016

W pierwszą niedzielę czerwca nasza wspólnota parafialna wzbogaciła się o nowych lektorów. Uroczysta Msza św. o godz. 12.30 ukoronowała rok przygotowań do przyjęcia tej funkcji. W trakcie tego okresu dotychczasowi ministranci mieli zajęcia z logopedą czy profesjonalnym muzykiem (gdzie ćwiczyli wykonywanie psalmów),  a także z poznawali tajniki prawidłowego przygotowania liturgii. Od tej pory nowi lektorzy będą w bezpośredni sposób pomagać w przygotowywaniu Eucharystii czy nabożeństw w naszej parafii, a także w formacji ministrantów.

Po Mszy św. odbył się poczęstunek przygotowany przez rodziców lektorów, w trakcie którego otrzymali oni legitymacje lektorskie oraz różańce z relikwiami błogosławionych polskich męczenników z Peru.

Na tej Eucharystii do grona Liturgicznej Służby Ołtarza został także przyjęty nowy ministrant, który będzie już mógł ubierać komżę i sutanellę.

Na Mszy św. gościliśmy także ks. Bogdana Drozda z Kościoła Greckokatolickiego, który zajmował się przygotowaniem muzycznym lektorów. Dotychczasowi ministranci ofiarowali naszej parafii komplet nowych lekcjonarzy, które będą używane w trakcie codziennych modlitw.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

GALERIA

Czytaj więcej

Boże Ciało

26 maja obchodziliśmy Uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu ulicami naszej parafii przeszła procesja, w trakcie której przy czterech ołtarzach oddawaliśmy cześć i chwałę Bogu. Serdecznie dziękujemy wspólnotom parafialnym, Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz mieszkańcom za liczny udział i pomoc w przygotowaniu tego wielkiego wydarzenia.

SONY DSC

GALERIA

Czytaj więcej