Promocja lektorska 05.06.2016

W pierwszą niedzielę czerwca nasza wspólnota parafialna wzbogaciła się o nowych lektorów. Uroczysta Msza św. o godz. 12.30 ukoronowała rok przygotowań do przyjęcia tej funkcji. W trakcie tego okresu dotychczasowi ministranci mieli zajęcia z logopedą czy profesjonalnym muzykiem (gdzie ćwiczyli wykonywanie psalmów),  a także z poznawali tajniki prawidłowego przygotowania liturgii. Od tej pory nowi lektorzy będą w bezpośredni sposób pomagać w przygotowywaniu Eucharystii czy nabożeństw w naszej parafii, a także w formacji ministrantów.

Po Mszy św. odbył się poczęstunek przygotowany przez rodziców lektorów, w trakcie którego otrzymali oni legitymacje lektorskie oraz różańce z relikwiami błogosławionych polskich męczenników z Peru.

Na tej Eucharystii do grona Liturgicznej Służby Ołtarza został także przyjęty nowy ministrant, który będzie już mógł ubierać komżę i sutanellę.

Na Mszy św. gościliśmy także ks. Bogdana Drozda z Kościoła Greckokatolickiego, który zajmował się przygotowaniem muzycznym lektorów. Dotychczasowi ministranci ofiarowali naszej parafii komplet nowych lekcjonarzy, które będą używane w trakcie codziennych modlitw.