Koncert Pasyjny w Niedzielę Palmową

W najbliższą niedzielę, w Niedzielę Palmową 24 marca o godz. 19.00 w naszym kościele pw. NMP Nieustającej Pomocy przy ul. Szkockiej 35 odbędzie się niezwykle nastrojowy koncert pasyjny w wykonaniu artystów Narodowego Forum Muzyki pod dyrekcją Maestro Andrzeja Kosendiaka.

W programie dwa barokowe dzieła skomponowane przez włoskiego twórcę Giovanniego Battistę Pergolesiego. Będą to Salve Regina (Witaj Królowo) oraz najsłynniejsze dzieło genialnego kompozytora: Stabat Mater (Stała Matka Boleściwa).

W roli solistek wystąpią: Aleksandra Turalska – sopran oraz Ewelina Wojewoda – alt. Towarzyszyć im będzie zespół grający na instrumentach historycznych: Michał Piotrowski i Małgorzata Kosendiak – skrzypce, Elżbieta Stonoga – altówka, Julia Karpeta – viola da gamba oraz Marta Niedźwiecka – pozytyw. Całość poprowadzi Andrzej Kosendiak. Serdecznie zapraszamy!

Czytaj więcej

Wprowadzenie Relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów

Zapraszamy na Uroczystość wprowadzenia relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów, która odbędzie się na zakończenie parafialnych rekolekcji wielkopostnych, we wtorek 19 marca 2024r. na Mszy św. o godz.18:00.

Chcących dokładniej zapoznać się z życiorysem Błogosławionej Rodziny oraz z przygotowaniami i przebiegiem beatyfikacji, która odbyła się 10.09.2023r. odsyłam na stronę:

Strona główna

Czytaj więcej

Konsultacje społeczne dot. katechezy w szkole

Konsultacje MEN – nowelizacja rozporządzenia – apel

Pojawiające w ostatnim czasie doniesienia medialne dotyczące planowanych zmian w edukacji napawają niepokojem środowiska związane z edukacją religijną w Polsce. Zapowiedzi dotyczące niewliczania oceny z religii do średniej, umieszczenia lekcji religii na pierwszych lub ostatnich lekcjach oraz redukcji liczby godzin religii do jednej lekcji w tygodniu wprowadzają niepokój dotyczący przyszłości nauczania religii w Polsce. W związku z tym zwracamy się z prośbą do wszystkich o modlitwę i świadectwo ukazujące dobro, jakie dokonuje się poprzez lekcje religii.

W związku z ogłoszonymi przez MEN konsultacjami społecznymi dotyczącymi nowelizacji rozporządzenia w sprawie oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy w szkołach publicznych, których jednym z celów jest zaprzestanie wliczania oceny z religii do średniej ocen, zwracamy się szczególnie do rodziców, aby występowali do ministerstwa w obronie lekcji religii przypominając o ich konstytucyjnym prawie do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami.

Jak informuje Ministerstwo na stronie www, konsultacje publiczne projektu rozporządzenia potrwają do 26 lutego br. Zachęcamy, aby osobiście zwracać się do MEN. Swoje stanowisko w sprawie szkolnej lekcji religii można przesłać drogą mailową:  lub  lub pocztą tradycyjną na adres: Ministerstwo Edukacji Narodowej al. Jana Chrystiana Szucha 25, 00-918 Warszawa.

Głosem w obronie edukacji religijnej jest także petycja w obronie szkolnej lekcji religii zorganizowana przez środowisko świeckich katechetów. Można ją podpisać na stronie internetowej

Czytaj więcej

Nabożeństwa wielkopostne

W Wielkim Poście zapraszamy:

1) Na Drogę Krzyżową odprawianą w każdy piątek:

-bezpośrednio po Mszy św. sprawowanej o godz. 9:00

-o godz. 17:15 (dla dzieci)

-bezpośrednio po Mszy św. sprawowanej o godz. 18:00

2) Gorzkie Żale:

-w każdą niedzielę o godz. 17:15, połączone z kazaniem pasyjnym

Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Więcej o odpustach można przeczytać  https://kartkazliturgii.pl/artykuly/108-odpust-gorzkie-zale-i-droga-krzyzowa

Czytaj więcej