Zaproszenie Arcybiskupa Wrocławskiego na świętowanie ŚDM

List J.E. Abpa Józefa Kupnego – zaproszenie

Drodzy Młodzi Przyjaciele!

Przed nami kolejny Światowy Dzień Młodzieży. W tym roku papież Franciszek chce, byśmy świętowali go w ostatnią niedzielę roku liturgicznego 21 listopada w uroczystość Chrystusa Króla.

Serdecznie Was tego dnia zapraszam do Wrocławia na Ostrów Tumski. Każde spotkanie z Wami jest dla mnie niezwykle ważne, dodaje energii i siły do działania, a przede wszystkim umacnia w nadziei na to, że w naszej archidiecezji mamy wspaniałą młodzież, która jest wierna wyznawanym przez siebie wartościom. Czas epidemii wiele razy krzyżował nasze plany i uniemożliwiał spotkania twarzą w twarz. Znaczna część naszego życia przeniosła się do przestrzeni wirtualnej, jednak zapewne każdemu z nas brakowało takich zwyczajnych spotkań i rozmów z przyjaciółmi.

Dlatego proszę, bądźmy razem w tę Niedzielę Młodych, a szczególnie w czasie spotkania z Chrystusem na Eucharystii. Rozpoczniemy Ją we wrocławskiej katedrze o godzinie 15.00. Zaproście w moim imieniu Waszych przyjaciół, znajomych, kolegów i koleżanki oraz wszystkich tych, którzy czują się młodzi duchem. Zakończmy ten rok liturgiczny razem z Jezusem, otwierając się na to co dobre i piękne.

Hasłem tego dnia są słowa wyjęte z Dziejów Apostolskich: „Wstań. Ustanawiam cię świadkiem tego, co zobaczyłeś.” Aby czegoś doświadczyć, potrzebna jest decyzja: „wstaję” – wyruszam w drogę. I dziś o podjęcie tej decyzji Was proszę. Przybądźcie, by doświadczyć Bożego działania, które ma moc zacząć nowy etap w Waszym życiu. By nasze spotkanie było dla nas bezpieczne zabierzmy ze sobą maseczki i zechciejmy stosować się do wszystkich obowiązujących zasad. Do zobaczenia we Wrocławiu.

+ Józef Kupny

Arcybiskup Metropolita Wrocławski