Wielki Tydzień i Triduum Paschalne

Drodzy Parafianie,

przed nami najważniejsze i najpiękniejsze dni Roku Liturgicznego, będące centrum naszej wiary i religijności, bogate w jedyne w swoim rodzaju obrzędy. Niestety w tym roku nie będziemy mogli ich przeżyć tak, jak to robiliśmy do tej pory. Niektórzy z nas nie są w stanie się z tym pogodzić, inni sobie tego nie wyobrażają, a jeszcze inni czują z tego powodu wielki smutek i pustkę. Kościół, głosem Papieża i naszych Biskupów zachęca nas w tym roku, do czegoś zupełnie innego niż zazwyczaj, tj. do pozostania w domach, zamiast do pójścia do świątyni. Ale w tym paradoksie zawiera się ogromna próba posłuszeństwa, które w przypadku wielu świętych stało się ich bramą do nieba. Ufamy, że w naszym przypadku też tak będzie. Za zachętą do pozostania w domach podąża inne wołanie naszych Pasterzy: do modlitwy, czuwania, rozważania Słowa Bożego, celebrowania największych tajemnic wiary w „domowym kościele”, ale w łączności z kościołem parafialnym, diecezjalnym i powszechnym. W tych szczególnych dniach, kiedy nasza świątynia co roku wypełniona była po brzegi wiernymi, a w tym roku, my kapłani, pozostaniemy w niej sami, wzywamy do szczególnej duchowej łączności: my będziemy pamiętać o Was, a Wy łączcie się z nami, abyśmy w ten sposób utworzyli wspólnotę wiary. Wszystkie obrzędy sprawować będziemy, jak co roku, o tych samych godzinach, choć według przyjętej na te dni zasady: przy drzwiach zamkniętych, bez udziału wiernych.
-Wielki Czwartek- Msza Wieczerzy Pańskiej, godz. 18:00

-Wielki Piątek- Liturgia Wlk. Piątku, godz. 18:00

-Wigilia Paschalna- godz. 21:00

-Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego i II dzień Świąt Msze św: 7:30, 9:30, 11:00, 12:30, 18:00.

Zachęcamy do pobożnego udziału w transmisjach radiowych, telewizyjnych czy też internetowych.

Nie będzie poświęcenia wielkanocnych pokarmów, ale niech w każdej rodzinie, przed rozpoczęciem wielkanocnego śniadania, odmówiona zostanie modlitwa błogosławienia pokarmów. My, kapłani, w Wielką Sobotę, o godz. 12:00, z naszej świątyni pobłogosławimy Wasze świąteczne pokarmy. Zachęcamy wszystkich do duchowej łączności i modlitwy w tej godzinie.

Grób Pański będzie można adorować w grupie maksymalnie 5 osób. W Wielki Piątek w godzinach: 19:30- 24:00, a w Wielką Sobotę, w godzinach: 8:00- 20:00.