Modlitwa Taizé w naszym Kościele

W ramach przygotowań do Europejskiego Spotkania Młodych Taizé, w piątek 22 listopada br., w naszym kościele odbyła się modlitwa w duchu Taizé. Cechą charakterystyczną tej modlitwy jest adoracja ikony Krzyża, medytacyjny śpiew kanonów oraz rozważanie słów Pisma Świetgo. Na tej modlitwie obecna była mlodzież z naszej Parafii, rodziny, które będą gościć młodych pielgrzymów oraz ci, którzy mieli pragnienie wspólnego czuwania.

Wciąż zachecamy do otwarcia drzwi swoich serc i domów i przyjęcia w dniach 28 grudnia do 01 stycznia młodych, którzy jako pielgrzymi przyjadą na spotkanie do naszego miasta. Ich obecność w naszych domach, to jak obecność samego Boga, który powiedział: Kto przyjmuje jedno z tych dzieci w imię moje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, nie przyjmuje Mnie, lecz Tego, który Mnie posłał.” Mk 9,37