Peregrynacja Obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy

26 maja 2019r. rozpoczęła się peregrynacja Obrazu Naszej Patronki, Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy, po domach naszych Parafian. Przypadający wtedy Dzień Matki nie był przypadkowym zbiegiem okoliczności, ale świadomym wyborem inicjatorów tego przedsięwzięcia. Patronka naszej Wspólnoty Parafialnej i naszej Świątyni nazywana jest przez wielu po prostu „Naszą Matką”. Trudno sobie zatem wyobrazić lepszy prezent dla Matki, z okazji Jej święta, niż ten w postaci zaproszenia do rodzin Jej dzieci. Podczas peregrynacji Obraz Matki Bożej gości w rodzinie przez 9 dni. W tym czasie domownicy mają okazję odprawić Nowennę, składając w dłonie Maryi wszystkie sprawy- zarówno prośby jak i dziękczynienia. Pobyt Maryi w poszczególnych domach jest okazją do zaproszenia bliższej i dalszej rodziny, znajomych i sąsiadów do wspólnej modlitwy. Parafianie, którzy pragną gościć w swoich domach tak niezwykłego Gościa mogą zgłosić się do zakrystii i zapisać na konkretny termin. Obraz Matki Bożej każdorazowo przekazywany jest podczas Mszy św. o godz. 18:00.
Zapraszamy do włączenia się do tej szlachetnej inicjatywy i rozpropagowywania jej wśród mieszkańców naszej Parafii.