2 Światowy Dzień Adopcji Serca 08.09.2018

Pierwszy raz we Wrocławiu, a drugi raz w Polsce obchodziliśmy Światowy Dzień Adopcji Serca. Święto to zostało zainaugurowane przez Ruch Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata „Maitri”. Na miejsce wrocławskich uroczystości wybrano naszą parafię w której znajduje się duża ilość rodziców adopcyjnych.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. pod przewodnictwem ks. Piotra Sierzchuły. Homilię w trakcie Eucharystii wygłosił o. Jacek Siemieniak OFM Cap., opiekun wrocławskiej wspólnoty Ruchu Maitri. W trakcie osobistego świadectwa z pobytu na misjach w Czadzie zaznaczył istotę pomocy poprzez program Adopcji Serca, dla rozwoju i wychowania dzieci w krajach misyjnych. Po Mszy św. uczestnicy spotkali się w salce parafialnej, gdzie dzielili się swoimi doświadczeniami bycia rodzicem adopcyjnym oraz wysłuchali świadectwa s. Izabeli Pilorz – misjonarki z Republiki Środkowej Afryki.

Resized_3