Misterium Męki Pańskiej – Górka Klasztorna 08.04.2017

Akcja Katolicka zorganizowała Pielgrzymkę do Górki Klasztornej na Misterium Męki Pańskiej dnia
 8 kwietnia 2017 r. tj / sobota /. Uczestników Pielgrzymki było 53 osoby , opiekę duchową sprawowali – ks. Tomasz oraz Diakon Piotr .
Górka Klasztorna k / Łobżenicy to najstarsze Sanktuarium Maryje w Polsce .
Matka Boża objawiła się pasterzowi w 1079 roku , dzisiaj miejsce to jest znane z Cudownego Obrazu
Matki Bożej Góreckiej oraz studzienki , w której woda z chwilą ukazania się Maryi nabrała cudownych właściwości .
Inscenizacja widowiska Misterium Męki Pańskiej odbywa się na Placu Objawień , w całe Misterium zaangażowanych jest około 100 osób , rolę Jezusa tradycyjnie odgrywa Kapłan – Misjonarz Świętej Rodziny.
Podczas Pielgrzymki uczestniczyliśmy we Mszy Świętej a bezpośrednio po niej odbyło się Teatralne Przedstawienie Męki Pańskiej . Było to niesamowite widowisko i wielkie duchowe przeżycie , które niejednokrotnie doprowadziło nas do łez .