Kawiarenka parafialna

Zamknięci w sobie samych, nie żyjecie jedynie dla siebie w przekonaniu, iż jesteście już usprawiedliwieni, ale gromadząc się razem, szukajcie tego, co pożyteczne dla wszystkich.

List przypisywany Barnabie,  4,10

Miesiąc działalności kawiarenki za nami. Ten nowy pomysł  ma  służyć rozwojowi naszej wspólnoty parafialnej. Cotygodniowe spotkania parafian organizowane przez poszczególne grupy parafialne mają na celu integrację wiernych z naszego osiedla.

Często bywa tak, że znamy się z widzenia, ale nigdy nie mieliśmy okazji zamienić ze sobą parę słów,  poznać się bliżej, a może nawet porozmawiać o swoich problemach.  Ambicją organizatorów jest dążenie do pogłębienia świadomości członków naszego żywego Kościoła, aby mogli rozwijać swoje uczestnictwo w misji królewskiej Chrystusa przez uzdrawianie relacji z bliźnimi, rozwój życia kulturalnego opartego na wartościach chrześcijańskich, uzdrawianie naszej społeczności przez praktykowanie cnót. Postaramy się, aby drogą do tego były w przyszłości ciekawe prelekcje, prezentacje, panele dyskusyjne czy po prostu emisja filmów oczywiście przy pysznej kawie i ciachu.