Życzenia

„Znowu kolęda rozśpiewała swój czar nad polską ziemią. Zrodziła się z tajemnicy nocy betlejemskiej, natchnienie wzięła z anielskich chórów, treść zaczerpnęła z wcielonej Prawdy (…). Najpierw odzywa się w rodzinnym zaciszu przy polskim wigilijnym stole. Tam dźwięczy ucisno, cicha, pobożna, rzewna. Potem o północy osiada w kościele na potężnej grze organów i brzmi nieporównaną potęgą wierzącej piersi ludu”.

Sługa Boży kardynał August Hlond

Słowa kolędy w tę wigilijną noc wnikają w najciemniejsze zakamarki naszego życia. Niczym promyk słońca rozświetlają nasze serca. Przynoszą pocieszenie przygnębionym, radość smutnym, a tym, którzy przeżywają boleść odejścia bliskich wiarę w życie wieczne.

Życzymy by tegoroczne Święta Bożego Narodzenia upłynęły w gronie bliskości innych osób, by nasze modlitwy za tych, którzy żyją z daleka od Boga, przywiodły ich niczym „mędrców świata” do Zbawiciela, byśmy potrafili mówić do siebie na co dzień językiem miłości. Mamy nadzieję, że ten czas niczym słowa kolędy w wigilijną noc, przełamią dzielące nas problemy i zbliżą nas do Boga.

15590495_384776685204460_1263352725938730805_n