Msza święta z okazji Dnia Niepodległości

„Miłość zaś polega na tym, abyśmy postępowali według Jego przykazań(2J 6).

11 listopada, z okazji  Święta Niepodległości, została odprawiona Msza święta  w intencji Ojczyzny, której przewodniczył ks. Proboszcz w asyście diakona Piotra. Podczas homilii  podkreślił,  jak ważną rolę  dla przyszłości ojczyzny pełni rodzina. Rodzina żyjąca zgodnie z duchem ewangelii, rodzina  żyjąca miłością, pamiętająca o historii narodowej. Ta pamięć powinna przejawiać się m.in. poprzez rozmowy z dziećmi, młodzieżą, kultywowanie tradycji patriotycznych, budowanie w młodych ludziach tożsamości narodowej.

Wspominając dzisiejszego patrona – świętego Marcina, ks. Proboszcz szczególną uwagę zwrócił na fakt ofiarowania  przez św. Marcina ( żołnierza) połowy płaszcza ubogiemu. Połowy, bo tylko połowa należała do niego – druga część należała do wojska a zatem państwa. Nie wyciągajmy ręki po nieswoje, nawet w tak szczytnym celu jak jałmużna. Pamiętajmy o tym, co nasze, a co państwowe – nietykalne, a zarazem co wymaga od nas: pracy, pielęgnacji, pamięci dla dobra naszego i naszych przyszłych pokoleń. Pielęgnując to dobro na poziomie parafii, miasta i kraju, żyjmy zgodnie z nauczaniem Jezusa objawionym w Ewangelii.

We Mszy świętej ubogaconej śpiewem chóru parafialnego Cantica , uczestniczyły poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej nr 28,  Zespołu Szkół nr 3, oraz parafialnego oddziału Akcji Katolickiej.

Wszystkim uczestnikom Mszy św. Serdeczne Bóg Zapłać