ŚDM Msza św. i Festyn parafilany

24.07.2016r. – Czwarty Dzień ŚDM – uroczysta Eucharystia i Festyn Parafialny

Ten dzień rozpoczęła wspólna uroczysta koncelebrowana Msza św. Homilię wygłosił Ks. Proboszcz w języku polskim,  ale była zrozumiała także dla naszych gości dzięki tłumaczeniu naszej  parafianki –Marty.

W procesji z darami został przyniesiony do ołtarza obraz namalowany podczas piątkowych dzieł miłosierdzia, przedstawiający symbol ŚDM.  W czasie Eucharystii mały Kacper został włączony do wspólnoty Kościoła. W podziękowaniu dla Parafii, na ręce Ks. Proboszcza, został przekazany list od Arcybiskupa Madrytu oraz Krzyż, który towarzyszył młodym podczas ich pielgrzymki.

Bezpośrednio po Mszy św. na placu kościelnym odbył się festyn. Uczestnicy mogli spróbować wspaniałych specjałów, przygotowanych przez parafian. Odbył się prawdziwy festiwal ciast, pierożki w kilkunastu odsłonach, zupa, bigos a także chlebek ze smalcem oraz kiszone ogórki. Goście byli zachwyceni. Po degustacjach przyszedł czas na wspólną zabawę, którą rozpoczął występ zespołu muzycznego „Gate Of Heaven”. Punktem kulminacyjnym festynu był Krakowiak, taniec, którego młodzi uczyli się w Osiedlowym Klubie Integracyjnym, pod opieką Pani Ireny Wasilewskiej. Efekt został nagrodzony gromkimi brawami. Do końca festynu trwały tańce integracyjne, zabawy i pokazy zdolnych artystów. Szczególny podziw wzbudziła piękna hiszpanka, która anielskim głosem wykonała pieśń „Ave Maria” . To był dobry dzień, pełen wrażeń, wzruszeń i zwykłej radości. Jutro nasi goście wyruszą swoim pielgrzymim szlakiem do Krakowa, na spotkanie z Papieżem Franciszkiem. Niech Pan Bóg im błogosławi  a my dziękujemy za piękne doświadczenie wspólnoty żywego Kościoła.