Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę

…ci, co zaufali Panu, odzyskują siły, otrzymują skrzydła jak orły: biegną bez zmęczenia
Iz 40,31

11 marca maturzyści z Zespołu Szkół nr 3 przy ul. Szkockiej wyruszyli, wraz z Paniami katechetkami, na XVI Diecezjalną Pielgrzymkę Maturzystów na Jasną Górę. Tegorocznej pielgrzymce przyświecało hasło: „Miłosierdzie – Imię Boga”. Młodzież uczestniczyła w konferencji poświęconej Światowym Dniom Młodzieży, miała okazję przyjąć sakrament pojednania a w samym sercu Jasnej Góry, w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej mogła uroczyście złożyć wspólny akt zawierzenia swojego życia  Matce Bożej.
Ks. Piotr Wawrzynek, duszpasterz młodzieży archidiecezji wrocławskiej, nawiązując do hasła tegorocznej pielgrzymki, powiedział: „Chcemy przyjść do naszej matki, żeby nas nauczyła rozpoznać, jaki jest Bóg, żebyśmy w naszym życiu nie byli zagubieni”.
Mszy świętej przewodniczył bp Andrzej Siemieniewski. W homilii bp Andrzej zwrócił uwagę na to, że matura to wejście na drogę dojrzałości: „Bracia, nie bądźcie dziećmi w swoim myśleniu. W myśleniu waszym bądźcie dojrzali”. Czyli jacy? Tacy, którzy wiedzą, jak osiągać cele, te bliższe i dalsze (…) „Bądźcie wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski”. Ewangelia wyjaśnia tę myśl Jezusa w innym miejscu troszkę innymi słowami: „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny” – nie chodzi o to, aby od razu być doskonałym, ale wstąpić na drogę do doskonałości, czyli drogę miłosierdzia.”
Na pielgrzymim szlaku spotkało się 2000 młodych ludzi z naszej archidiecezji. Wszystkim maturzystom życzymy, za prorokiem Izajaszem, „aby otrzymali skrzydła jak orły” i kierowani Duchem Świętym, wiedzieli jak mądrze osiągać wytyczone cele.

Anna Okurowska