Dzień skupienia Liturgicznej Służby Ołtarza

Arcybiskup Metropolita Wrocławski Józef Kupny w tegorocznym liście pasterskim na Wielki Post zachęca, aby ten okres roku liturgicznego stał się okazją do umocnienia wspólnoty, tak byśmy stali się sobie bliscy. Wychodząc temu wezwaniu naprzeciw nasza parafia zaprosiła ministrantów, lektorów i ceremoniarzy należących do Liturgicznej Służby Ołtarza Dekanatu Wrocław – Zachód I wraz z Księżmi Opiekunami w dniu 12.03.2016 r. na dzień skupienia z okazji wspomnienia św. Dominika Savio – patrona ministrantów.

Ten młody człowiek doskonale zdawał sobie sprawę z tego, że posługa przy ołtarzu nie tylko zbliża go do Boga, ale także umacnia więź z kolegami. Mamy nadzieję, że to spotkanie w naszej parafii zbliży ministrantów wzajemnie do siebie i stanie się okazją do owocnego dnia skupienia. Orędownikiem naszej wspólnej modlitwy będzie właśnie św. Dominik Savio, który na co dzień – poprzez obecność w swoich relikwiach – patronuje naszej liturgicznej wspólnocie.

 

Program:

1400 – Konferencja

1445 – Poczęstunek

1515 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

1530 – Eucharystia z homilią

1630 – Nabożeństwo i ucałowanie relikwii św. Dominika Savio

SwDominikSavio