Poświęcenie Narodu i Kościoła św. Józefowi

7 października w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu abp Stanisław Gądecki dokona aktu Zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce Świętemu Józefowi. Wydarzenie poprzedzą narodowe rekolekcje, które będą przeżywane pod hasłem „Ojcowskiemu Sercu zawierzamy”.

– Zawierzenie to wymaga od nas przede wszystkim ducha wiary, duchowego otwarcia i dyspozycyjności. Przez ten akt, przywołujący wstawiennictwa i opieki św. Józefa, wielkiego orędownika, zobowiązujemy się, że na wszystko, co się dzieje w naszym życiu osobistym, rodzinnym i w życiu naszej Ojczyzny będziemy spoglądać w duchu wiary – powiedział w rozmowie z KAI biskup kaliski Damian Bryl.

Duchowny zachęca wiernych, aby należycie przygotowali się do tej uroczystości poprzez udział w narodowych rekolekcjach. Rekolekcje w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu rozpoczną się 3 października Mszą św. pod przewodnictwem biskupa kaliskiego Damiana Bryla i zakończą 7 października. Tematyka dotyczyć będzie kilku przestrzeni związanych ze św. Józefem: Opiekun Kościoła, małżeństwo, życie, ojcostwo oraz istota i cel modlitwy zawierzenia.

– Zapraszam wszystkich, aby w miarę swoich możliwości czasowych uczestniczyli w wybranych przez siebie punktach programu rekolekcyjnego. Na każdy dzień rekolekcji chcę szczególnie zaprosić konkretne grupy wiernych. Wszystkich pozostających w swoich domach, zachęcam, aby przeżyli ten błogosławiony czas korzystając z licznych transmisji w mediach.

Czytaj więcej

Nabożeństwa Różańcowe

Znalezione obrazy dla zapytania nabożeństwa różańcowe


Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, odprawiane przez cały październik, o godz. 17:30, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Modlitwa Różańcowa ma niezwykłą moc, a Kościół za jej publiczne odmawianie udziela odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Każdy ze świętych znał doskonale tę prawdę, dlatego w wypowiedziach wielu za nich znaleźć można cenne myśli na temat tego skarbu Kościoła. Jan Paweł II, ogłaszając  2002r. Rokiem Różańca i kierując do wiernych List Apostolski Rosarium Virginis Mariae, którym wprowadził do Różańca tajemnice światła, przypomniał nam jedną z piękniejszych wypowiedzi na temat Różańca, autorstwa bł. Bartłomieja Longo. Niech te słowa będą dla nas zachętą do  licznego uczestnictwa w październikowych Nabożeństwach:

O, błogosławiony różańcu Maryi, słodki łańcuchu, który łączysz nas z Bogiem; więzi miłości, która nas jednoczysz z aniołami; wieżo ocalenia od napaści piekła; bezpieczny porcie w morskiej katastrofie! nigdy cię już nie porzucimy. Będziesz nam pociechą w godzinie konania. Tobie ostatni pocałunek gasnącego życia. A ostatnim akcentem naszych warg będzie Twoje słodkie imię, o Królowo Różańca z Pompei, o Matko nasza droga, o Ucieczko grzeszników, o Władczyni, Pocieszycielko strapionych. Bądź wszędzie błogosławiona, dziś i zawsze, na ziemi i w niebie

Czytaj więcej