Rekolekcje dla Ministrantów i ich rodziców

Tegoroczny Wielki Post nasi ministranci, lektorzy i ceremoniarze oraz ich rodzice rozpoczęli od rekolekcji w Ząbkowicach Śląskich. Miejscem wielkopostnych ćwiczeń duchowych był dom rekolekcyjny księży Pallotynów. Nauki rekolekcyjne poprowadził opiekun ministrantów ks. Piotr Sierzchuła, który przybliżył postać patrona Liturgicznej Służby Ołtarza św. Dominika Savio oraz zwrócił uwagę na rozwój wiary i miłości w codziennym życiu. W trakcie rekolekcji oprócz codziennej modlitwy nie zabrakło miejsca na wspólną zabawę m.in. przy grach planszowych. Nauki rekolekcyjne zakończyła uroczysta Msza św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, której przewodniczył ks. Piotr.

20190309_113649GALERIA

Czytaj więcej

Niedziela misyjna

Już niedługo, bo 17 marca będziemy przeżywać kolejną niedzielę misyjną.  Jest to dzień w którym w sposób szczególny poprzez modlitwę i post wyrażamy naszą solidarność z misjonarzami. Możemy także poprzez materialny dar serca wesprzeć Kościół w krajach misyjnych. W tym roku, wzorem lat ubiegłych, pragniemy również wspomóc działalność s. Hanny Gnatowskiej, która posługuje w Kamerunie. Naszym zamiarem jest zakup tabliczek kredowych, na których dzieci będą mogły uczyć się pisać, liczyć i poznawać Boże przykazania. W tym celu zapraszamy wszystkich po Mszach św. do kawiarenki, gdzie przy kawie i ciastku, będzie można taką pomoc ofiarować.

Zdjęcie dzieci ze szkoły św. Pawła w Nkoum w Kamerunie:

IMG-20190305-WA0018

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Papież Franciszek w nagranym spocie zachęca nas do modlitwy w intencji Kościoła misyjnego:

Czytaj więcej

Misjonarz na post

Rozpoczęła się kolejna edycja akcji pt. „Misjonarz na Wielki Post”. Na wszystkich kontynentach posługuje obecnie ponad 2000 polskich misjonarzy. Zmagają się oni z różnymi problemami dotyczącymi codziennego życia ludzi, jak i tymi związanymi z ewangelizacją. Wśród nich znajdują się osoby życia konsekrowanego, kapłani diecezjalni oraz osoby świeckie. Potrzebują oni naszej pomocy, zarówno tej materialnej, jak i duchowej. Każdy kto włączy się w akcję duchowej adopcji misjonarza, może poprzez modlitwę, post, ofiarowanie cierpienia wspomóc wybranego misjonarza.

Co trzeba zrobić by dołączyć do akcji?

  1. Wejdź na stronę: https://misjonarznapost.pl/
  2. Wylosuj misjonarza.
  3. Rozpocznij wsparcie duchowe 🙂

misjnarz-na-post-2019

 

 

Czytaj więcej