Sierpień miesiącem trzeźwości Narodu

AbstynencjaCo roku jesteśmy zachęcani przez swoich Pasterzy do przeżycia sierpnia bez alkoholu. Nie inaczej jest i w tym roku. Episkopat Polski skierował do nas, wiernych Kościoła Katolickiego, zaproszenie do abstynencji zachęcając, aby chętni przedłużyli swoje wyrzeczenie aż do 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości. W apelu tym Biskupi przypomnieli jak wiele szkód w życiu osobistym, rodzinnym i społecznym wyrządza alkohol i kultura jego spożywania. „W domach, w których rodzice piją nadmiernie alkohol, często nie wystarcza pieniędzy na zaspokojenie podstawowych potrzeb, w tym na zakup chleba”. Biskupi przypomnieli również, że wielu bohaterów walczących o wolność Polski zdawało sobie sprawę, że troska o trzeźwość Polaków jest fundamentem walki o niepodległość.

Podejmując myśl naszych Pasterzy, zachęcamy naszych Parafian do podjęcia abstynencji na dowolny okres i w dowolnej intencji. Tradycyjnie już w naszej świątyni wyłożona jest Księga Zobowiązań Abstynenckich, gdzie można wpisać swoja deklarację.

Czytaj więcej

Duchowe Pielgrzymowanie na Jasną Górę: 02- 10 sierpnia 2018r.

Obraz Jasnogórski         02 sierpnia 2018r., z Wrocławskiej Katedry, wyruszyła 38. Wrocławska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Od bardzo wielu lat osoby, które nie mogą wziąć w niej fizycznie  udziału, podejmują się duchowego pielgrzymowania. W naszej parafii jest również grupa kilkudziesięciu osób, które pielgrzymują w  16.  czyli tzw. „duchowej grupie”. Duchowi pielgrzymi posiadają znaczki i modlitewniki pielgrzyma, a nade wszystko codziennie modlą się za pielgrzymów i w łączności z nimi. Spotykają się też codziennie o godz. 20:30 w naszej świątyni na wspólnej modlitwie, której przewodzi ks. Tomasz Głodowicz. Modlitwa ta kończy się Apelem Jasnogórskim.

      Wszystkich, którzy chcą się jeszcze dołączyć do duchowych pielgrzymów zapraszamy codziennie, do 8 sierpnia 2018r. włącznie, na godzinę 20:30, a tych którzy nie mogą przybyć do świątyni zachęcamy, aby w tej godzinie modlili się razem z nami w tych miejscach, w których aktualnie przebywają.

09 sierpnia duchowi pielgrzymi i wszyscy chętni parafianie zaproszeni są do Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła u Ojców Paulinów przy ul. św. Antoniego 30, na godzinę 19:30, na modlitwę różańcową, Mszę św. i Apel Jasnogórski.

           10 sierpnia, o godz. 20:00, czyli w dniu  zakończenia pielgrzymki,  spotykamy się na Agapie w Auli Parafialnej.

Serdecznie zapraszamy!

 

Czytaj więcej