Echa wizyty s. Hanny Gnatowskiej z Kamerunu

Mija już dwa tygodnie od czasu, kiedy w murach naszego kościoła gościliśmy s. Hannę Gnatowską.  Jak dobrze pamiętamy, posługuje ona w Kamerunie, wśród biednych dzieci z dżungli. Opiekuje się tam miejscową szkołą, zapewniając swoim podopiecznym nie tylko dostęp do nauki, ale także obiad, będący często jedynym posiłkiem w trakcie dnia.

W trakcie swojego pobytu we Wrocławiu, s. Hanna gościła m.in. w Szkole Podstawowej nr 28 przy ul. Greckiej, gdzie opowiadała dzieciom o swojej pracy. Udzieliła także wywiadu tygodnikowi „Niedziela wrocławska” oraz katolickiemu „Radiu Rodzina”.

Zapraszamy wszystkich do wysłuchania audycji radiowej z udziałem s. Hanny, która była emitowana w poniedziałek (25.06) o godz. 13.10. na falach: RADIO RODZINA

W najnowszym numerze „Niedzieli wrocławskiej” (nr 26 – 1 VII 2018) ukazał się również obszerny wywiad z s. Hanną. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

Posługę s. Hanny w Kamerunie można wesprzeć poprzez dokonanie wpłaty na konto:

56 1240 6218 1111 0000 4618 4036 z dopiskiem: s. Hanna Gnatowska Kamerun Doume

20180611_113153

GALERIA

Czytaj więcej

35. rocznica wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II we Wrocławiu

 

35rocznica

12.30
Konferencja „Przesłanie św. Jana Pawła II na czas kryzysu Kościoła” – Ratusz, sala wielka
20.30
Ostrów Tumski – scena przed katedrą
Koncert zespołu Skaldowie „My pokolenie JPII”
Katecheza Jana Budziaszka „Nie lękajcie się”

Sobota-niedziela 23-24.06.2018
Prezentacja samochodu Ojca Świętego Jana Pawła II na placu przed bazyliką garnizonową pw. św. Elżbiety

Czytaj więcej

Odpust zupełny – Owoc miłosierdzia

            „Kara doczesna oznacza stan cierpienia człowieka, który chociaż jest już pojednany z Bogiem, pozostaje jeszcze naznaczony „śladami” grzechu, które nie pozwalają mu całkowicie otwierać się na łaskę.”

Św. Jan Paweł II

 

Tak wielki przywilej i łaska Matki Kościoła jaką doświadcza nasza Parafia  w postaci odpustu zupełnego trwającego aż do 7 marca 2019r  skłania mnie do napisania tych paru słów wyjaśniających  jego istotę. (więcej…)

Czytaj więcej

Wizyta s. Hanny Gnatowskiej

W niedzielę 10 czerwca po raz drugi w naszej parafii będzie gościła s. Hanna Gnatowska. W trakcie Mszy św. podzieli się z nami swoimi przeżyciami z pracy z dziećmi w afrykańskiej dżungli. Po Mszach św. będzie można wspomóc jej posługę w Kamerunie.

Obraz2

Czytaj więcej