Koncert Pasyjny w Niedzielę Palmową

W najbliższą niedzielę, w Niedzielę Palmową 24 marca o godz. 19.00 w naszym kościele pw. NMP Nieustającej Pomocy przy ul. Szkockiej 35 odbędzie się niezwykle nastrojowy koncert pasyjny w wykonaniu artystów Narodowego Forum Muzyki pod dyrekcją Maestro Andrzeja Kosendiaka.

W programie dwa barokowe dzieła skomponowane przez włoskiego twórcę Giovanniego Battistę Pergolesiego. Będą to Salve Regina (Witaj Królowo) oraz najsłynniejsze dzieło genialnego kompozytora: Stabat Mater (Stała Matka Boleściwa).

W roli solistek wystąpią: Aleksandra Turalska – sopran oraz Ewelina Wojewoda – alt. Towarzyszyć im będzie zespół grający na instrumentach historycznych: Michał Piotrowski i Małgorzata Kosendiak – skrzypce, Elżbieta Stonoga – altówka, Julia Karpeta – viola da gamba oraz Marta Niedźwiecka – pozytyw. Całość poprowadzi Andrzej Kosendiak. Serdecznie zapraszamy!

Czytaj więcej

Wprowadzenie Relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów

Zapraszamy na Uroczystość wprowadzenia relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów, która odbędzie się na zakończenie parafialnych rekolekcji wielkopostnych, we wtorek 19 marca 2024r. na Mszy św. o godz.18:00.

Chcących dokładniej zapoznać się z życiorysem Błogosławionej Rodziny oraz z przygotowaniami i przebiegiem beatyfikacji, która odbyła się 10.09.2023r. odsyłam na stronę:

Strona główna

Czytaj więcej