Odpust za zmarłych

Miesiąc listopad, zwłaszcza pierwsze jego dni stanowią okazję do uzyskania odpustu zupełnego i ofiarowania go za zmarłych. Uzyskiwanie odpustów przez wiernych w Kościele katolickim ma wielowiekową już tradycję. Odpust zupełny jest to darowanie człowiekowi przez Boga wszystkich kar doczesnych, należnych za grzechy odpuszczone już co do winy w sakramencie pokuty. Kto uzyska odpust zupełny dla siebie uniknie kar czyśćcowych. Kto uzyska odpust zupełny za zmarłych – ratuje dusze z czyśćca. Oto okoliczności umożliwiające uzyskanie odpustu w najbliższych dniach:

1. Wierni, którzy nawiedzą kościół, kaplicę publiczną, lub półpubliczną 1 listopada od południa i przez cały Dzień Zaduszny, mogą dostąpić odpustu zupełnego za zmarłych. Można go uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia.

2. Wierni, którzy nawiedzą cmentarz i pomodlą się mogą uzyskać odpust za zmarłych. Odpust jest zupełny od 1 do 8 listopada, natomiast w inne dni roku jest cząstkowy.

Warunki uzyskania odpustu są następujące

 1. Wykonanie powyższych czynności obdarzonych odpustem.

2. Wykluczenie wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego (jeżeli jest brak pełnej dyspozycji wykluczenia upodobania do jakiegokolwiek grzechu, odpust będzie tylko cząstkowy)

3. Spełnienie trzech warunków:

– spowiedź sakramentalna lub bycie w stanie łaski uświęcającej

– przyjęcie  Komunii  Świętej

– odmówienie Ojcze nasz…. Wierzę… i modlitwy w intencjach Ojca Świętego.

Czytaj więcej

Mój ulubiony Święty- konkursy

W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych zapraszamy dzieci naszej Parafii do wzięcia udziału w dwóch przedsięwzięciach:

  1. Do konkursu plastycznego, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa Nr 28 we Wrocławiu. Konkurs jest skierowany do dzieci z klas 0-V. Prace można składać w świetlicy szkolnej lub u katechetów (więcej informacji na plakatach w gablocie parafialnej i w szkole).
  2. Do konkursu na przebranie za wybranego Świętego. Prezentacja strojów odbędzie się podczas Mszy św. o godz. 11:00 w dniu 30 października w naszym kościele.

Serdecznie zapraszamy 🙂

Czytaj więcej