25-lecie kapłaństwa ks. Proboszcza Zbigniewa Ordy

SONY DSC

27 maja br. przypada 25 rocznica święceń prezbiteratu ks. Proboszcza Zbigniewa Ordy. Uroczystości jubileuszowe obchodzone będą w niedzielę 31 maja br., o godz. 12:30. Z racji konieczności zachowania „dystansu społecznego” (odległość 2m pomiędzy uczestnikami- nie dotyczy rodzin) w Mszy św. będzie można również uczestniczyć  pozostając na placu kościelnym, gdzie będą ustawione ławki i podłączone nagłośnienie. Zachęcamy wszystkich do dziękczynnej modlitwy za dar kapłaństwa i posługi w naszej Parafii ks. Proboszcza Zbigniewa Ordy.

Święcenia kapłańskie ks. Z. Ordy, 27 maja 1995

Czytaj więcej

Liczba uczestników nabożeństw

Zgodnie z wytycznymi MZ, od 30maja br., w kościołach zostaje zniesiony limit liczby uczestników liturgii. Zachecamy jednak by zachować bezpieczą odległość pomiędzy poszczególnymi osobami. W związku z tym prosimy siadać tak, aby umożliwić nie tylko sobie, ale także innym zachowanie tego dystansu .Nadal obowiązuje wymóg zakrywania w kościele ust i nosa.l Liczymy na Państwa wyrozumiałość i dojrzałe potraktowanie niniejszego rozwiązania, ze względu na dobro swoje i innych.

Czytaj więcej

100. rocznica urodzin Jana Pawła II

17 maja, o godz. 12:00, w naszym kościele odbędzie się nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II z okazji jego 100. rocznicy urodzin. Z tej też okazji Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza na wyjątkowy koncert. Niepowtarzalne widowisko muzyczne, przygotowane z udziałem znanych artystów, można będzie zobaczyć lub usłyszeć już 18 maja 2020 roku o godz. 18:00 na antenach TVP1, radiowej Jedynki i na kanale Programu „Niepodległa” na Youtube.

Koncert jest jednym z wydarzeń przygotowanych na stulecie urodzin Jana Pawła II. Biuro Programu „Niepodległa” zrealizowało również dokument we współpracy z TVP „Świat według Jana Pawła II” oraz podcast – rozmowę z ks. Mateuszem Hosają o życiu i pontyfikacie Papieża „Wydarzyło się 100 lat temu” we współpracy z dziennikiem Rzeczpospolita.

– Koncert jest największym przedsięwzięciem realizowanym przez nas podczas obchodów setnych urodzin Ojca Świętego. Zapraszamy na widowisko, które przybliży najważniejsze przesłania pontyfikatu Świętego Jana Pawła II. Kolejne części koncertu przypomną nam wyzwania, które postawił przed nami Papież Polak i wskazówki, którymi możemy się kierować w życiu – opowiada Jan Edmund Kowalski, dyrektor Biura Programu „Niepodległa”. – Wydarzenie zarejestrowaliśmy we współpracy z Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w Krakowie i przy wsparciu Archidiecezji Krakowskiej. Dzięki temu mogliśmy przygotować w Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie wyjątkowe widowisko, które na długo zapadnie w pamięci widzów. Zadbaliśmy nie tylko o walory muzyczne, ale i wizualne. Wykorzystaliśmy mozaiki, wykonane dla Sanktuarium przez grupę artystów z Centrum Badawczego Ezio Aletti Papieskiego Instytutu Wschodniego pod kierunkiem Ojca Marko Ivana Rupnika. Poszczególne mozaiki posłużyły nam jako tło dla artystów przy różnych utworach, tak aby obraz wzmocnił przesłanie utworów i lepiej ukazał wartości, do których nawiązujemy – tłumaczy Jan Kowalski.

Widzów powitają Arcybiskup Senior Archidiecezji Krakowskiej, Kardynał Prezbiter Stanisław Dziwisz oraz Kanonik Krakowskiej Kapituły Katedralnej, Kustosz Sanktuarium Świętego Jana Pawła II ks. Mateusz Hosaja. Ze względu na pandemię, koncert rozpocznie się pieśnią błagalną, „Święty Boże”, która od wieków śpiewana jest w intencji ochrony przed klęskami żywiołowymi i nieszczęściami. Podczas koncertu zabrzmią także: „Osiem błogosławieństw”, „Barka”, „Jezus Najwyższe imię”, „Wiruju Hospody”, „Nowa Wieża Babel”, „Wszystka moja nadzieja”, „Psalm”

Czytaj więcej