Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny

Październik 2019 został ogłoszony Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym, któremu papież Franciszek nadał hasło „Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa z misją w świecie”. Centralne obchody tego miesiąca będą miały miejsce w Rzymie.

We wtorek 1 października 2019 r., w liturgiczne wspomnienie św. Teresy z Lisieux, patronki misji, o godz. 18.00 w Bazylice św. Piotra, papież Franciszek odprawi Nieszpory, inaugurując tym samym Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Poprzedzone one będą czuwaniem modlitewnym ze świadectwami misjonarzy, które rozpocznie się o godz. 17.15.

20 października 2019 r., w Niedzielę Misyjną, na Placu św. Piotra o godz. 10.30 papież Franciszek – wraz z biskupami uczestniczącymi w Zgromadzeniu Specjalnym Synodu Biskupów dla Amazonii – będzie przewodniczył Mszy św.

Te dwie uroczystości będą transmitowane na żywo przez streaming – https://www.youtube.com/user/vatican i https://www.vaticannews.va/, a także przez sieci telewizyjne odbierające sygnał z Telewizji Watykańskiej.

Ponadto w poniedziałek, 7 października 2019 r., w święto Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, w Bazylice Matki Bożej Większej kardynał Fernando Filoni, prefekt Kongregacji Ewangelizacji Narodów, poprowadzi o godz. 15.00 modlitwę różańcową, która Papieskim Dziełom Misyjnym jest szczególnie bliska, poprzez Paulinę Jaricot, założycielkę Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Paulina jest jedną z patronek Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego. Radio Maryja w wielu krajach będzie transmitowało tę modlitwę na żywo.

Zachęcamy również do śledzenia międzynarodowej strony www Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego http://www.october2019.va/en.html

Czytaj więcej

Jubileuszowa 40. Piesza Pielgrzymka do Trzebnicy

40 PIESZA PIELGRZYMKA WROCŁAWSKA
do św. Jadwigi w Trzebnicy
12 października 2019 r.

Rozpoczęcie:

Wyruszamy z Katedry Wrocławskiej w sobotę 12 października 2019 r. o godz. 6.00.
Zakończenie: Mszą Święta w Trzebnicy o godz. 16.30 przy ołtarzu polowym.
NIE MA ZAPISÓW – należy przyjść do katedry i dołączyć do dowolnej grupy pielgrzymkowej.
Wiernych, którzy z różnych przyczyn nie będą mogli uczestniczyć w pielgrzymce zapraszam na Eucharystię w Trzebnicy o godz. 16.30.

Serdecznie zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w Pielgrzymce!
Z Maryjnym pozdrowieniem,
Ks. Stanisław Orzechowski
Główny Przewodnik Pielgrzymki

Program Pielgrzymki do Trzebnicy

6:00 – Zawiązanie pielgrzymki i wyjście z Katedry Wrocławskiej
Wrocław – wykaz ulic którędy przechodzi pielgrzymka: ul. Katedralna – wyjście z katedry ok. godz. 6.30, ul. Świętokrzyska, ul. Żeromskiego, ul. Oleśnicka, ul. Jedności Narodowej, ul. Ołbińska, ul. Trzebnicka, most Trzebnicki, ul. Kamieńskiego
1. postój – most na Widawie – Krzyżanowice
2. postój – Malin
3. postój – Wysoki Kościół
ok. 15.30 – wejście do Trzebnicy
16.30 – Msza św. w Trzebnicy  przy ołtarzu polowym

Powrót do Wrocławia:

Autobusy PKS będą podstawione na parkingu przy ołtarzu polowym. Bilet do kupienia u kierowcy.*
*(organizator nie gwarantuje miejsc dla wszystkich pielgrzymów, dlatego może zajść konieczność znalezienia transportu we własnym zakresie)

http://pielgrzymka.pl/index.php/pielgrzymka-do-trzebnicy-2019/

Czytaj więcej

IX Tydzień Wychowania

Mottem tegorocznego, IX Tygodnia Wychowania, trwającego od 15 do 21 września br., są słowa skierowane do Jezusa przez Jego przyszłych uczniów: „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?” (J 1, 38). Módlmy się szczególnie w tym czasie za tych, którzy są wychowywani, jak i za tych, którzy wychowują. Niech owocem ich wysiłków, będzie człowiek, który nie tylko stawia pytania, ale szuka uczciwych odpowiedzi i szuka ich u  Nieśmiertelnych autorytetów. A wszyscy starajmy się być świadkami, których młode pokolenie będzie mogło naśladować na drodze odkrywania prawdziwych wartości.

 

http://tydzienwychowania.pl/

Czytaj więcej

Polska pod Krzyżem

W ostatnim czasie wzmogły się ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk. Bluźnierstwa zaczęły szerzyć się na nieznaną nam skalę.Usłyszeliśmy o księżach popełniających samobójstwa i porzucających stan kapłański. Na całym świecie ma miejsce masowe odejście od wiary. To co dotychczas było jasno nazywane grzechem staje się przedmiotem debaty. Płoną kościoły i katedry. Tę listę moglibyśmy jeszcze wydłużać. Lepiej jednak zadać sobie pytanie: co możemy teraz zrobić? Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa. Dlatego zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę w blasku Krzyża Chrystusowego.

Wydarzenie rozpoczyna się 14 września o godzinie 11:00. Wszystkich uczestników prosimy o jak najwcześniejsze przybywanie. Podróż na miejsce może mieć charakter pielgrzymki. Wydarzenie składa się zasadniczo z dwóch części. W sobotę poprzez: sakrament spowiedzi, Mszę Świętą, konferencję, świadectwa z pomocą obrazów, muzyki i światła idziemy pod Krzyż. Wieczorem rozpoczyna się adoracja Najświętszego Sakramentu. Druga część to całonocne czuwanie trwające do niedzielnego poranka w święto Matki Bożej Bolesnej.

Program

09:00 Przyjmowanie pielgrzymów na placu.
10:45 Zawiązanie wspólnoty.
11:00 Różaniec: Tajemnice Bolesne.
11:30 Konferencja wprowadzająca: „Odrzucenie Krzyża i walka duchowa we współczesnym świecie”, Lech Dokowicz.
13:00 Przerwa na posiłek.
15:00 Msza Święta wraz z uroczystym wniesieniem relikwii Krzyża Świętego.
17:30 Konferencja: ks. Dolindo Ruotolo oraz Joanna Bątkiewicz-Brożek.
18:30 Przerwa.
19:30 Droga Krzyżowa.
21:00 Apel Jasnogórski: na żywo z Jasnej Góry.
21:15 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
03:00 Zakończenie Adoracji i Msza Święta z niedzieli (Święto Matki Bożej Bolesnej)

https://polskapodkrzyzem.pl

Czytaj więcej