Tydzień św. Krzysztofa

Zbliża się Tydzień św. Krzysztofa

W dniach 22-29 lipca 2018 będzie obchodzony 19. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich. Ważnym punktem obchodów jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. Do wszystkich użytkowników pojazdów jest kierowany apel o udział w Akcji św. Krzysztof i wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy przejechany kilometr na ten cel.

plakat_1grosz za kilometr_spady 2 mm.indd

Informacje o akcji za: http://www.miva.pl/aktualnosci/aktualnosci/37742/zbliza-sie-tydzien-sw-krzysztofa

Czytaj więcej

Oddaj krew!!!

rrr1

„Co minutę ktoś potrzebuje krwi a pacjenci niestety nie mają wakacji? Wystarczy godzina, żeby uratować komuś życie. Oddaj Krew już dziś”

Co chwilę gdzieś w kraju dochodzi do wypadku a średnio 1 osoba na 10 w szpitalu potrzebuje krwi.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Wrocławia zaprasza do oddawania krwi podczas wakacji. Krew można oddwać codziennie w RCKIK we Wrocławiu przy ul. Czerwonego Krzyża 5/9, w Terenowym Oddziale w Głogowie, w Legnicy czy w Lubinie oraz na akcjach wyjazdowych na terenie Dolnego Śląska.

Kalendarz akcji dostępny jest na naszej stronie www.rckik.wroclaw.pl

Przypominamy kto może oddać krew:  każda zdrowa pełnoletnia osoba do 65-ego roku życia  legitymująca się dokumentem ze zdjęciem stwierdzającym tożsamość wraz z numerem PESEL.

Czytaj więcej