Bierzmowanie – 15.05.2016

W Niedzielę Zesłania Ducha Świętego przeżywaliśmy w naszej wspólnocie bierzmowanie. Sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej udzielił abp Marian Gołębiewski. W homilii skierowanej do młodzieży i ich rodzin prosił: „Wzywajcie często Ducha Świętego. Zaprzyjaźnijcie się z Nim. Kiedy będzie Wam trudno, będziecie mieli problem, mówcie: Przyjdź Duchu Święty„. Do sakramentu bierzmowania przystąpiło w tym roku 58 osób, które przez dwa lata pod opieką ks. Tomasza Głodowicza przygotowywały się do tego wydarzenia.

SONY DSC

GALERIA

Czytaj więcej

Nabożeństwo Fatimskie

13 maj 2016 r. na zawsze przejdzie do historii naszej parafii, bowiem w tym dniu zainaugurowaliśmy nabożeństwa fatimskie. Uroczystej Mszy św. przewodniczył bp Jacek Kiciński, który też wygłosił homilię do licznie zgromadzonych parafian. Po Eucharystii ruszyła procesja, w trakcie której towarzyszyła nam modlitwa różańcowa, jak i śpiewy do Matki Bożej. Na zakończenie nabożeństwa zostało poświęcone miejsce, na którym będzie na co dzień przebywała figurka Matki Bożej Fatimskiej.

SONY DSC

 GALERIA

Czytaj więcej

POLA NADZIEI – kwesta na rzecz „Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci”

8 maja, w naszej Parafii, młodzież z ZS nr 3 kwestowała na rzecz „Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci” w ramach projektu POLA NADZIEI. Projekt ma na celu wsparcie finansowe hospicjum dziecięcego, ale także propagowanie idei niesienia bezinteresownej pomocy. Jak co roku inicjatywa ta spotkała się z niezwykłą ofiarnością naszych Parafian. Zebrane środki zostaną przekazane na leczenie, rehabilitację i pielęgnację małych pacjentów hospicjum.

Składamy serdeczne podziękowania dla parafian za wsparcie tej inicjatywy i informujemy, iż zostało zebranych 2 279,98 PLN.

GALERIA

DSCN6607

Czytaj więcej

Zaproszenie do kina

W kinach zadebiutował film „Młody Mesjasz”, opowieść o niezwykłych wydarzeniach z życia siedmioletniego Jezusa. Od czasów „Pasji” (jak zapewniają twórcy) nie było jeszcze filmu, który miałby szansę aż tak poruszyć ludzkie serca. Zachęcamy do wspólnego wybrania się do kina Helios w Magnolii w poniedziałek 09 maja o godz. 19. Zapisy w zakrystii. Koszt wyjścia 12 zł.

plakat_mesjasz_maly

 

 

Czytaj więcej